Suukooli loeng Võhma Koolis 21. veebruar VKool

Suukool on Eesti Haigekassa ja Eesti Hambaarstide Liidu koostöös toimiv projekt “Laste hammaste tervis”, mille raames toimuvad koolides ja lasteaedades loengud. 20. veebruaril oli Võhma Kooli 1. ja 2. klassil külas Suukooli lektor Aime Lohu.
Õpilased tuletasid meelde suutervise põhireeglid, sh 2+2 reegel, mis ei seostu mitte koroonapandeemiaga vaid hoopis hambapesuga, mida tuleb teha 2 minutit 2 korda päevas.  Lektor tegi näidisharjamist esmalt mudeli, siis nuku peal ja suure hambaharjaga, millega oli lastel rõõm samuti õige tehnikaga hambaid harjata - ringjate liigutustega kaks hammast korraga. Muidugi ei jäänud vaatamata "Hambapesulaul", pärast mida algas 2 minutit kestav hammaste harjamine kingituseks saadud uue Suukooli hambaharjaga. Tunni lõpetas hambajooga, kus ühendatud oli liikumine ja reeglite kordamine, seda kõike säravate hammaste nimel. Täname Suukooli ja lektor Aime Lohu.