Mai teise poole sündmustest 30. mai VKool

Üks päev veel ja ongi maikuu läbi! Aeg on läinud väga kiiresti ning õpilastel on kohe-kohe ees ootamas suvevaheaeg.

Kuna sündmuseid on maikuus olnud palju, siis vaatame kokkuvõtvalt üle olulisemad sündmused (mai teine pool).

21. mai

Võhma Koolis spordipäev. Võistlusalasid olid järgnevad: 60m/100m jooks, kaugushüpe, pallivise/kuulitõuge ning staadionijooks. Osalesid 1.-8. klass.

Spordipäev taimedega.

Spordipäeva järel toimusid ka talgupäeva järeltööd - ettekasvatatud taimed (paprikad, tomatid, kurgid, kõrvitsad ja lilled) viidi kasvuhoonesse majahoidja valvsa käe alla. 8.klass ajas sisse kartulivaod ning koos 1. klassiga pandi maha kartul, mis sügisel üles võetakse.

Album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.970623208406573&type=3

-----

Samal päeval toimus ka Tartus Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi suvehooaja avavõistlus, kus Kaisa Kalberg saavutas 100m jooksus 1. koha.

Õnnitlused Kaisale ja treener Hannes Männikule!

23. - 24. mai

23. - 24. mail käis 9. klass lõpureisil. Klassi sooviks oli aktiivne puhkus ja selle nad ka said. Alustati kohe paintballi lahingutega. Palav päev ei olnud mingiks takistuseks, pigem motiveeriski tiime kiiremini võitu jahtima, et saaks vilusse korraks puhkama. Lisaks tavapärastele lahingutele tehti ka printsesside turvamist (seelikuga ja puha) ja spioonimänge (keegi tiimist on tegelikult vastaste poolel). Eriliselt tekitas emotsioone spioonimäng, kus ühe tiimi spioon ei teinud paukugi, samas kui teises tiimis osutus õpetaja spiooniks ja kõigi üllatuseks suutis kogu oma ülejäänud tiimi "maha lasta" kohe peale stardi pasunat. Nemad vist õpetajaga enam luurele ei läheks, aga õpetaja võtaks nad kõik võimalusel kaasa. Peale paintballi oli õnneks võimalik teha väikene jahutus Harku järves, haarata kerge eine ja juba oldigi valmis ATV-ga sõitma. Nii mõnegi jaoks polnud see esimene kord sellise masina roolis olla ja vägagi kiirelt armuti sellesse. Iga ringiga tekkis sõitjaid nagu juurde. Kuna ATV rada läbis ka märjemat maastikku olid tõelised entusiastid pealaeni mudapritsmeid täis. Õnneks aga oli Soodajärv kohe kõrval. Päev lõpetati Paldiski poolsaare tipus kohe majaka kõrval asuvas Pakri Parunis koos väikese grilli ja mängudega. Nii mõnelgi õnnestus näha nii päikeseloojangut, punast kuud kui ka päikesetõusu. Peale hommikusööki seati sammud kohe trepi poole, mida nii mõnigi õhtul juba leida üritas. Sealt sai alla mere äärde, kus noorte üllatuseks oli meeletus koguses (nende hinnangul) lutsukive. Olnud kõik emotsioonid merre loopinud asuti Kurkse sadama poole teele. Sealt viidi meid parajalt kiire paadiga merele, kus nii Väike- kui ka Suur-Pakri said üle vaadatud. Kapteni jaoks selle suve esimene randumine tõi üllatusi nii talle kui ka noortele. Saartel leidus taas neid samu parimaid loopimiskive, mis stressi maandavad ja kadakad, mille vaatamine pidi rahustama. Nädalavahetus ei möödunud erinevate vahejuhtumiteta, mis kindlasti paari aasta pärast naljakamad tunduvad, kui praegu. Aga noored jäid reisiga väga rahule ja olles nüüd juba paar päeva puhanud leiavad, et oleks võinud isegi pikemalt reisil olla või siis nüüd juba uuesti minna.

24. mai

Vee-elustiku programm 5. klassile.

Võhma kooli 5.klassi õpilased käisid 24. mail Türi tehisjärve ääres tutvumas kohaliku vee-elustikuga. Püüdsime järvest välja päris huvitavaid putukaid. Elusad putukad olid palju põnevamad, kui raamatus nähtu.

Ilm oli väga soe ja saime teha ka esimese supluse.

Järgmisena tutvusime Eesti Ringhäälingumuuseumis esimeste raadiote ja televiisoritega. Oli põnev.

Mängisime ise maha kuuldemängu "Rebane kanakarjas"

Oli vahva päev.

Õp. Ly Udikas

Album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.974258738043020&type=3

28. mai

Koolikontsert - Silver Sepp fantaasiapillidel.

Eesti Kontserdi koolikontserdi sarjast oli 28. mail Võhma Koolis külas Silver Sepp fantaasiapillidel kavaga "Kõik algab esimesest naelast ehk laske maailmal heliseda!"

Muusika on iga inimese sünnijärgne õigus! Läheb vaja vaid eneseusku ja fantaasiat ning lahtiste silmade ja kõrvadega ringi käimist, kui juba võidki kodu ja kooli ümbrusest terve kontserdi jagu pille kokku panna.

Silver on liikunud muusikas ennenägematut rada pidi, ehitades pille vanadest puutükkidest ja naeltest, jalgratastest, joonlaudadest, suuskadest ja paljust muust, mis sõrmede all heli teeb. Tänu tänapäevasele helivõimendusele kõlas kõik uskumatult ägedalt ja võimsalt.

See kontsert avas noore inimese meeled kõikvõimalikule muusikale meie ümber. Silver Sepp pani oma rütmide ja lauluimprovisatsioonidega publikul vere käima, tema fantaasiapillide ülemtoonid sisendavad, et maailm on muinasjutuline koht, kus tasub hoida hing helisemas.

"Mu rõõm on lõputu". Silver Sepp ja Võhma Kooli lastekoor

21. mai

Spordipäev taimedega.

Album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.970623208406573&type=3

-----

Õnnitlused Kaisale ja treener Hannes Männikule!

23. - 24. mai

24. mai

Vee-elustiku programm 5. klassile.

Ilm oli väga soe ja saime teha ka esimese supluse.

Mängisime ise maha kuuldemängu "Rebane kanakarjas"

Oli vahva päev.

Õp. Ly Udikas

Album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.974258738043020&type=3

28. mai

Koolikontsert - Silver Sepp fantaasiapillidel.

"Mu rõõm on lõputu". Silver Sepp ja Võhma Kooli lastekoor