Maailmahariduse nädalast 01. veebruar VKool

23.-27. jaanuar tähistas Võhma Kool maailmahariduse nädalat. Nendel päevadel keskenduti õppetundides maailma eri paikadele, rahvustele ja kultuurile. Lisaks tutvustati iga päev kindla riigi maitseid ja muusikat (maailmamuusika, rahvamuusika, pop).

Teemapäevad olid järgnevad:

esmaspäev: Tai;

teisipäev: Peruu;

kolmapäev: Hiina;

neljapäev: Gruusia;

reede: India ja Mehhiko.

Reedel külastas meid ka Mehhikos sündinud ja varasema lapsepõlve veetnud Võhma Kooli endine õpetaja Frank Daniel Espinosa de los Monteros, kes rääkis oma kodumaast Mehhikost, selle kultuurist ja tavadest. Samuti rääkis ta mänguasjadest, mida ta on väiksena kunagi omanud ja kasutanud ning oma lemmikpaikadest. Esitluse lõpus pakkus esineja ka oma valmistatud guacamolet, mis on üks Mehhiko rahvustoitudest.

Mõned märksõnad, millest F.D.Espinosa kõneles: yo-yo, piñata, Disneyland, maiad ja templid, guacamole.

Teemapäevad olid järgnevad:

esmaspäev: Tai;