7. klassi õpilaste õppekäik Vaibla Linnujaama 21. september VKool

Teisipäeval, 20. septembril külastasid 7. klassi õpilased KIK õppekäikude raames Vaibla Linnujaama. Esmalt käisid õpilased koos linnujaama töötajatega läbi Võrtsjärve kaldale roostikku lindude püüdmiseks püsti pandud võrguliini ja kogusid kokku sinna kinni jäänud linnud. Seejärel viidi linnud linnujaama ruumidesse, kus mõõdeti nende pikkus ja kehamass. Järgmisena linnud rõngastati. Õpilastele tutvustati püütud lindude liike. Õpilased said huvi korral ka ise näiteks rõngastamist proovida. Lõpuks said õpilased kõik püütud linnud oma käega vabaks lasta. Seejärel tehti üks võrkude kontrollimise ring veel. Kahe kogumisringi peale leiti võrkudest 213 isendit kümmekonnast liigist.