5.-8. klassi õpilased Riigikogus 08. juuni VKool

7. juunil käisid 5.-8. klassi õpilased õppekäigul Riigikogus. Õpilasi võttis vastu Jaak Aab - meie maakonna üks rahvasaadikutest, endine Võhma linnapea ja Võhma kooli (keskkooli) õpetaja. Meile korraldati ekskursioon Toompea lossis, saime viibida Riigikogu infotunnis ning ronisime Pika Hermanni tippu. Jaak Aab andis ülevaate riigikogulase tööst ja toimetamistest. Täname toreda vastuvõtu eest Jaak Aabi.
Õpilaste tähelepanekud ja mõtted:
"Riigikogus oli huvitav ja maja palju suurem, kui esialgu paistis. Arvasin, et kõik on seal väga tõsised ja ametlikud, aga seal olles nägin, et see ei olegi nii. Meile isegi lehvitati vastu."
"Jüri ratasel on palju fänne!Kaks malelauda oli ning toit oli väga maitsev"
"Sain teada, et Riigikogu suures saalis on 120 kohta ja koolitoidu tasuta saamiseks kulus 10 aastat!
Pika Hermanni torni viis 215 trepiastet. Sain aru, et poliitikud on väga sõbralikud. Mitte kõik erakonnaliikmed ei lähe infotundidesse vaid ainult üks esindaja. Infotunni esimees/juhataja oli Lauri Hussar.
-----------------------------------
Kui Riigikogu külastuse eest tuli tänada Jaak Aabi, siis Rakett 69 teadusstuudio külastamine toimus tänu kultuuriranitsa toetusmeetmele. 5. ja 6. klass olid ühes stuudios ning 7.-8. klass teises ning lahendati erinevaid praktilisi ülesandeid, mis eeldasid teadmisi ja oskusi erinevatest õppeainetest. Õpilastest moodustati segatiimid ning nuputamine võis alata. Isegi õpetajad said oma meisterlikkust näidata. Rakett 69 vaadanuile oli mõni ülesanne tuttav, avastamis- ja tegemisrõõmu jagus kõigile. Oma seadeldiste katsetamine oli põnevaim osa.
Teistmoodi koolipäev - pikk ja väsitav, kuid positiivseid emotsioone ja teadmisi juurdeandev.

Õpilaste tähelepanekud ja mõtted:
"Jüri ratasel on palju fänne!Kaks malelauda oli ning toit oli väga maitsev"

-----------------------------------