Õppetöö

Klassiväline kirjandus

Soovituslik klassiväline kirjandus

1. klass

Silvia Väljal "Jussikese seitse sõpra"

Aino Pervik "Kollane autopõrnikas"

Eno Raud "Karu maja" ja "Peep ja sõnad", "Sipsik"

Samuel Maršak "Kaksteist kuud"

Muinasjutud "Hunt ja seitse kitsetalle", "Kolm põrsakest"

Astrid Lindgren "Pöialpoiss Nils Karlsson"

Andrus Kivirähk "Kaka ja kevad"

Lisaks võib lugeda Olivia Saar "Lõvi Lõrr ja Jänes Jass"

2. klass

Aino Pervik "Mammutilaps ajab tuult taga", "Sookoll ja sisalik", "Paula" sari

Astrid Reinla "Pätu"

Jaan Rannap "Nublu", "Tobi"

Andrus Kivirähk "Kaelkirjak" või "Sirli, Siim ja saladused"

Kristiina Kass "Nõianeiu Nöbinina", "Petra lood"

Piret Raud "Tobias ja 2 b"

Erinevate maade muinasjutud

Jaanus Vaiksoo "Neli hommikut ja üks õhtu"

Lisaks võid lugeda Martin Widmarki "LasseMaia detektiivibüroo" sarja raamatuid

3. klass

Andrus Kivirähk "Leiutajateküla Lotte"

Kristiina Kass "Käru-Kaarel"

Oskar Luts "Nukitsamees"

Mika Keränen "Küttepuuvargad"

Ilmar Tomuski "Tere, Volli"

Astrid Lindgren "Vahtramäe Emili uued vembud"

Leelo Tungal "Kristiina, see keskmine"

Kätlin Vainola "Ville"

Vabalt valitud üks Ilmar Tomuski raamat

4. klass

Aapeli "Üle linna Vinski"

Kristiina Kass "Samueli võlupadi"

Hille Karm "Väike vahva vanaema"

Mika Keränen "Varastatud oranž jalgratas"*

Astrid Reinla "Teofrastus"

Wimberg "Suur pidusöök"

Astrid Lindgren "Bullerby lapsed"

Markus Saksatamm "Külaline Okidoki planeedilt" ja teised Saksatamme raamatud

Valik Eesti muinasjutte

5. klass

Astrid Lindgren "Meisterdetektiiv Blomkvist" või Erich Kästner "Veel üks Lotte" või James Krüss "Timm Thaler ehk müüdud naer" või Mark Twain "Tom Sawyeri ja Huckleberry Finni seiklused"

Richard Roht "Mäger Urask" raamatust "Jutte loomadest"

Fr.Kreutzwaldi järgi Eno Raud "Kilplased"

Jaan Kross "Mardileib"

Enn Kippel "Meelis"

Otfried Preussler "Väike nõid"

Reeli Reinaus "Kuidas mu isa uue naise sai" või Silvia Rannamaa "Kadri"

6. klass

Juhan Jaik "Kaarnakivi" üks jutt

Ole Lund Kirkegaard "Kummi-Tarzan" või Christopher Paolini "Eragon" või Patrick Ness "Kui koletis kutsub" või Andrus Kivirähk "Sirli, Siim ja saladused" või Kristiina Kass "Õpetaja Kusti kummitab" või Eno Raud "Lugu lendavate taldrikutega" või "Telepaatiline lugu"

Eno Raud "Päris kriminaalne lugu", Ilmar Tomuski üks raamat või üks Lena Lilleste "Tommy ja Kribu krimka" sarja raamat

Oskar Luts "Kevade"

Eno Raud "Kalevipoeg"

Ferenc Molnar "Pal-tänava poisid"

Christine Nöstlinger "Vahetuslaps" või Sören Olsson, Anders Jacobsson "Berti päevik" I osa

7. klass

Aidi Vallik "Kuidas elad, Ann?" või "Mis teha, Ann?" või "Mis sinuga juhtus, Ann?"

Helga Nõu "Kuues sõrm" või "Pea suu!" või "Tõmba uttu!" või Christine Nöstlinger "Vahetuslaps" või Merja Otava "Priska" või Ivar Soopan "Kõik poisid ei saa suureks" või "Head pahad poisid" või Kerstin Thorvall "Isa aseaine"

Ofried Preussler "Krabat" või Kersti Kivirüüt "Okultismiklubi" või Reeli Reinaus "Saladuslik päevik" või "Kivid, tulnukad ja sekt" või Henri Loevenbruck "Emahunt ja tüdruk", Moira triloogia I raamat või Kristi Piiper "Tõde või tegu: Stella" või Berit Veidemann "Tumenejad" või James Dashner "Labürindijooksja"

8. klass

Antoine de Saint-Exupery "Väike prints"