Võhma Kooli õpetajal täitus 50. tööjuubel 10. september VKool

Täna on Võhma Kooli vilistlase ja pikaajalise õpetaja Kairi Ibruse jaoks väga eriline päev – tal täitus 50 aastat tööd haridusasutustes!
Kairi teekond pedagoogina sai alguse juba 10. septembril 1974, kui ta 18-aastasena alustas tööd Paala 8-klassilises koolis vanempioneerijuhina ning õpetas noorematele klassidele matemaatikat.
Kairi on öelnud, et julges pedagoogi ametikoha vastu võtta tänu sellele, et talle olid õpilasena suureks eeskujuks klassijuhataja Ingrid Välja ja vanempioneerijuht Saime-Helene Valo.
1. septembril 1977 alustas Kairi tööd Võhma Koolis, kus lisaks vanempioneerijuhi ametile õpetas ta ka eesti keelt, kirjandust ning bioloogiat. Kairi ümber koondusid aktiivsed noored ning koos viidi läbi mitmesuguseid üritusi alates rivivõistlustest ja matkamisest kuni luuremängude ja laagriteni. Maakondlikel kokkutulekutel oli Võhma kool ikka paremate seas.
Hiljem keskendus Kairi eesti keele ja kirjanduse õpetamisele, sisendades oma õpilastele sügavat armastust kirjanduse ja emakeele vastu. Tema õpilased on esindanud kooli maakonnas ja vabariigis ning saavutanud märkimisväärseid tulemusi.
Kairi on panustanud ka huvijuhi ametis, viies ellu meeldejäävaid üritusi nagu jõuluballid, Sakala viktoriinid, näitemängud jpm. Tema eestvedamisel on põhikooli õpilased osalenud Eesti Raamatuühingu projektis „Lugeda on mõnus“ ning vilistlasena on ta andnud hindamatu panuse kooli aastapäeva ürituste korraldamisel.
Kairi hoolib sügavalt Võhma Kooli ajaloost – ta on olnud almanahhide koostaja, aidanud luua kooli ajalootoa ning algatanud traditsiooni meenutada lahkunud kolleege käies kooli aastapäeval koos õpilastega lahkunute kalme korrastamas ja viies läbi väikeseid mälestustseremooniaid.
Täna on Kairi Ibrus endiselt Võhma Koolis – hooliv, aktiivne ja innustav kolleeg ning eeskuju meile kõigile. Täname Kairit tema pühendumuse ja panuse eest meie kooli ja kogukonna heaks!
Palju õnne ja jõudu edasiseks, Kairi!

Album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1048736987261861&type=3

Palju õnne ja jõudu edasiseks, Kairi!

Album: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1048736987261861&type=3