Võhma Kooli näitetrupp Fafad Tallinnas (Kooliteatrite Festival 2023) 22. mai VKool

"Kooliteater 2023 Tallinn" põhikooli ja gümnaasiumi kooliteatrite riigifestivalil osales 21 kooliteatrit, kokku osales festivalil 250 teatritegijat.
Kooliteatrid tulid Tallinnast, Tartust, Tõrvast, Valgast, Kuressaarest, Võhmast Viljandimaalt, Maarja-Magdaleenast, Rakverest, Kohtla-Järvelt, Jõgevalt, Viljandist, Viimsist, Kuusalust, Haapsalust, Raplast, Narvast.
Etendusi vaatasid ja andsid tagasisidet Ester Kuntu, Piret Simson, Maret Oomer, Jan Teevet ja Herman Pihlak.
Meie esinesime esimesel päeval. Oleme tavaline kooli näitering, siis natukene ikka oli närv ka sees. Võistlesime 5-9 klassi vanuserühmas. Esinemine läks hästi, publik naeris ja žürii kiitis julget esinemist, toredaid kostüüme.
Laureaaditiitlit me muidugi ei saanud, aga kogemusi kindlasti. Vaatasime teiste truppide näidendeid, arutasime omavahel , mis meeldis, mida võiks ka proovida.  Saime uusi sõpru, tuttavaid. Saime jalutada Tallinna vanalinnas ja veeta toreda õhtu uute sõpradega.
Laste arvamused üritusest:
Ma ei olnud üldse närvis, olime palju harjutanud, publik naeris. See, et natukene tehnika jupsis, ei viinud meid rivist välja. Õhtul olime koos teistega saalis, see oli vahva, saime uusi sõpru.(Lisell)
Tundus, et näidend meeldis rahvale, žürii arvas, et teinekord võiksime veel rohkem rolli sisse elada, aga soovitati ikka edasi näidelda. (Alice)
Õhtu oli tore, mängisime improteatrit ja äraütlemise mängu. Minu lemmikuks osutus Narva Vaba lava etendus. Näidend oli müstiline, huvitav ja lõbus. Kuigi me ühtegi auhinnalist kohta ei saanud, oli  kogemus ja uued sõbrad tähtsamad. (Marii)
Mulle meeldis Haapsalu kooliteatri etendus. Selles räägiti vanavanemates laste kogutud materjalide põhjal.
Oli äge koos olla. (Hendrik)
Minu lemmikuteks olid TARTU WALDORF TEATER „Kes selle parve põhja lasi?“ ja Haapsalu teatristuudio etendus. Õhtu oli ka nii vahva. Järgmisel päeval saime näha etendusi Von-Krahli teatris, kuhu tavaliselt ei satu. (Miia)
Suur tänu kõikidele, kes meid toetasid.
Täname Võhma kooli direktorit Kristel Vahtrat, Põhja-Sakala Valla abivallavanemat Kaie Toobalit ja Viljandi Omavalitsuse liidu kultuurinõunikku Kai Kannistut.

Laste arvamused üritusest:
Oli äge koos olla. (Hendrik)
Suur tänu kõikidele, kes meid toetasid.