Koolitus "Kosmos ühendab" 27. oktoober VKool

Neljapäeval toimus koolitus „Kosmos ühendab“, mille viis läbi ESERO Eesti meeskond. Õpetajatele jagati erinevates töötubades ja loengus teavet kosmoseteadusest ja -tehnoloogiast ning kosmose lõimimise võimalikkusest erinevate õppeainetega. Populaarteadusliku ettekandega kosmosetehnoloogiast esines Reimo Soosaar. Loengus saadi teada, miks peab raketi starti vaatama vähemalt kahe kilomeetri kauguselt, mis on surnuaiaorbiit ja milliste teguritega on vaja arvestada ehitades satelliiti või saates see orbiidile. Töötubade läbiviijad olid oma ala spetsialistid, sealhulgas kõik neist töötavad või on töötanud ka koolis. Töötoad pakkusid mängulusti näiteks kosmoseteemalise bingo kujul – midagi, mida saab rakendada ka muudes õppeainetes. Lisaks said õpetajad teha tähistaevakunsti, tutvusid taevakaartidega ning GPS olemusega, satelliitpiltidega. Arutleti elu võimalikkuse üle väljaspool Maad, läbi ussiaukude aegruumis liikumist … UFOde teema tekitab ju alati emotsioone.  Üks töötuba keskendus konkreetsemalt Kuule ja tutvustas loodud materjale, mida saab koolides kasutada tundide läbiviimiseks. Muidugi said õpetajad erakordse võimaluse ehitada oma rakettlennuk ja see õhku saata. Päeva lõpuosas tehti kiire ajurünnak ja rühmades valmisid esmased ideekavandid kevadiseks kosmosepäevaks. Hallo Kosmos, Hallo Maa – vaatame, kellega ühenduse kevadisel kosmosepäeval saame.