8. klass Tallinnas õppekäigul 02. juuni VKool

8. klass käis maikuu viimasel päeval Tallinnas õppekäigul. Külastasime Eesti Loodusmuuseumi, kus viidi läbi töötuba putukatest. Saime teada putukate seltside kohta: kahetiivalised, mardikad, liblikalised ja kiletiivalised. Määrasime, kuhu seltsi kuuluvad sipelgad ja kuhu sääsed. Üllatuseks oli teadmine, et kõik sääsed ei ime verd ja on hoopis taimetoitlased. Mõned sääsed võivad olla ka väga suured. Elevust tekitas mikroskoobi all vaadatud putukad, kelle soomuseid, silmi ja mõnel juhul väljaarenemata tiibu sai detailselt näha ja ka üles joonistada. Meeldejääv kogemus oli ämbliku kesta käes hoidmine, mida suutsid teha ainult julgemad.

Peale teadmiste omandamist käisime mererannas, kus enamus klassist panid varbad vette. Kaks kõige julgemat käisid ujumas. Vesi oli nende arvates nii mõnus, et neid tuli veest lausa välja kutsuda. Tutvusime "võrratu" liikluskaosega kesklinnas ja otsustasime seda vältida ning hoopis jalutada läbi vanalinna. Õpilastel on otsetee Balti jaamast Viru Keskuseni nüüd selge. Kui Viru Keskus jäi õpilaste jaoks kuidagi igavaks, siis enamus huvitavaid oste sooritati hoopis Balti Jaama turult. Õpilastele (ja isegi õpetajale) jagus avastamisrõõmu nii hoones sees kui ka väljaspool, sest Balti jaama piirkonda on hiljuti päris palju edasi arendatud. Turu hitiks olid Eesti maasikad, mille 700g karp läks meie klassi õpilastel kiiremini alla, kui ükski Burger Kingi burks seda suutnud on. Rongisõidul tagasi said soovijad maitsa ka sushit ja poisid nautisid veel lisaks kaasa ostetud burgereid. Ma ei jõudnud järge pidada, kui mitu burgerit ja kui mitmes Burger Kingi restoranis nad kokku käisid.

Tundus, et õppekäik koos osturetkega oli edukas. Päeva lõpus oli kõigil naeratus suul ja astutud üle 15 000 sammu :)